Laen kiirelt internetist!

Laenu taotlemine internetist on imelihtne. Saad seda teha mugavalt oma kodust lahkumata. Nordicbanks.ee abiga on sul võimalus kiiresti võrrelda erinevaid laenupakkumisi, leidmaks sobivaima intressimäära ja tagasimakseperioodi.

Leia sobiv laen kiirelt ja mugavalt internetist, meie eesmärk on pakkuda mugavat ja tõhusat viisi sobiva laenu leidmiseks.

LAENUSUMMA

10,000

Mis on laen?

Laen on justkui rahaline abikäsi, mida pangad ja muud finantsasutused sulle ajutiselt laenavad, et saaksid katta suuremaid kulusid, nagu uue kodu ostmine, õppemaks või kasvõi äkiline auto parandus.

Finantsinspektsiooni lehelt leiad kõik seaduslikud laenuandjad Eestis.

Laenu võtmine võib tunduda suure sammuna, aga tegelikult võib see olla just see, mida vajad, et teha oma unistused teoks või saada hakkama ootamatute kuludega.

Näiteks, kui auto ootamatult üles ütleb ja vajad kiiresti uut sõiduvahendit tööle jõudmiseks, võib autolaen pakkuda vajalikku finantsabi. 

Vali sobivaim laen

Nordicbanks.ee aitab leida laenu kiirelt ja mugavalt internetist

Erinevad laenud Eestis: Ülevaade populaarsetest laenutoodetest

Eestis pakutakse mitmesuguseid laenutooteid, mis on mõeldud erinevate vajaduste rahuldamiseks. Alates ootamatute kulude katmisest kuni suurte elusündmuste finantseerimiseni – laenuturg Eestis on mitmekesine. Nordicbanks.ee abil on võimalik võrrelda erinevaid laenutooteid, mis aitavad sul teha teadlikke finantsotsuseid.

Siin on ülevaade populaarsematest laenutoodetest Eestis:

SMS-laen: Kiire ja mugav väikelaen, mida on võimalik taotleda sõnumi teel. Sobib hästi lühiajaliste finantsvajaduste katmiseks.

Kiirlaen: Nagu nimigi ütleb, on see kiire lahendus äkilise rahavajaduse korral. Taotlusprotsess on lihtne ja raha laekub kiiresti.

Autolaen: Mõeldud sõiduki ostuks. Võib olla tagatisega või tagatiseta, olenevalt laenuandja tingimustest.

Refinantseerimislaen: Võimaldab ühendada mitu olemasolevat laenu üheks laenuks paremate tingimustega, et vähendada kuumakseid või intressimäära.

Terviselaen: Mõeldud meditsiiniliste protseduuride või ravi finantseerimiseks, mis ei pruugi olla kaetud tervisekindlustusega.

Pulmalaen: Aitab katta pulmade korraldamisega seotud kulusid, võimaldades unistuste pulma ilma finantsilise stressita.

Laenu intressimäärad ja tingimused 

Laenu võttes on üks olulisemaid kaalutlusi intressimäär, mis määrab, kui palju pead laenuandjale laenatud summa eest lisaks maksma.

Intressimäär võib oluliselt mõjutada sinu kuumakse suurust ja kogusummat, mida laenu lõppedes tagasi maksad.

Intressimäärad võivad erinevate laenutoodete ja laenuandjate puhul oluliselt erineda. Siin on kolm näidet, kus laenusumma on 5000 eurot, maksetähtpäev on 3 aastat (36 kuud) ja aastased intressimäärad on vastavalt 10%, 20% ja 30%.

1. Näide: Intressimäär 10%

 • Laenusumma: 5000€
 • Intressimäär: 10% aastas
 • Laenuperiood: 3 aastat

10% aastase intressimääraga 5000 euro laenamisel 3 aastaks tuleb maksta tagasi umbes 161,34 eurot kuus, mis teeb kogusummaks umbes 5808,24 eurot. See tähendab, et intressikulud on umbes 808,24 eurot.

2. Näide: Intressimäär 20%

 • Laenusumma: 5000€
 • Intressimäär: 20% aastas
 • Laenuperiood: 3 aastat

20% aastase intressimääraga 5000 euro laenamisel 3 aastaks tuleb maksta tagasi umbes 185,30 eurot kuus, mis teeb kogusummaks umbes 6670,80 eurot. See tähendab, et intressikulud on umbes 1670,80 eurot.

2. Näide: Intressimäär 30%

 • Laenusumma: 5000€
 • Intressimäär: 30% aastas
 • Laenuperiood: 3 aastat

30% aastase intressimääraga 5000 euro laenamisel 3 aastaks tuleb maksta tagasi umbes 211,75 eurot kuus, mis teeb kogusummaks umbes 7623 eurot. See tähendab, et intressikulud on umbes 2623 eurot.

Laenuvõtmise ABC

Õigete teadmiste ja ettevalmistusega muutub laenuvõtmise protsess palju selgemaks ja turvalisemaks.

Siin on mõned konkreetseid näpunäiteid, mis aitavad sul laenuvõtmisel teha teadlikke otsuseid.

 • Mõista oma vajadusi

Esmalt, ole selge oma vajadustega. Kas vajad laenu kodu renoveerimiseks, auto ostuks või hariduse finantseerimiseks?

Erinevatel eesmärkidel on erinevad laenutüübid, mille tingimused ja intressimäärad võivad varieeruda.

 • Tea oma võimalusi

Tutvu erinevate laenutoodetega, mis on saadaval turul. Uuri kiirlaene, tarbimislaene, hüpoteeklaene jne. Igal laenul on oma eelised ja puudused, millest peaksid olema teadlik enne laenu võtmist.

 • Kontrolli oma krediidiskoori

Sinu krediidiskoor mängib olulist rolli laenuintresside määramisel. Mida kõrgem on skoor, seda soodsamad tingimused võid saada. Seega, enne laenu taotlemist kontrolli oma krediidiajalugu ja vajadusel paranda seda.

 • Võrdle pakkumisi

Ära kiirusta esimese ettejuhtuva pakkumisega.  Võrdle intressimäärasid, tagasimakseperioode ja muid olulisi tingimusi.

 • Loe peenet kirja

Enne laenulepingu allkirjastamist veendu, et mõistad kõiki tingimusi, sealhulgas varjatud tasusid ja trahve hilinenud maksete eest. Küsi selgitusi, kui miski jääb arusaamatuks.

 • Arvuta oma tagasimaksevõime

Ole realistlik oma finantsvõimekuse hindamisel. Arvuta oma igakuised sissetulekud ja väljaminekud, et näha, kui palju saad endale lubada tagasi maksta ilma, et see seaks ohtu sinu igapäevase eelarve.

 • Väldi ülelaenamist

Laenu võttes on kiusatus laenata rohkem, kui tegelikult vajad, kuid see võib viia finantsraskusteni. Laena ainult summa, mida vajad, ja mille tagasimaksmisega saad hakkama.

Laenuvõtmise protsess nõuab hoolikat kaalutlemist ja ettevalmistust. Järgides neid lihtsaid samme, saad vältida levinumaid lõkse ja teha oma laenuotsuse turvaliselt ja teadlikult. Pea meeles, et laen on kohustus, mis tuleb tagasi maksta, seega suhtu sellesse vastutustundlikult.

Leia laen

10 korduma kippuvat küsimust laenu kohta

Sobiva laenu leidmiseks analüüsi oma rahalist olukorda, mõtle läbi, milleks laenu vajad, ja võrdle erinevate laenutoodete tingimusi. Nordicbanks.ee lehel leiad vajaluki informatsiooni sobiva laenu leidmisel.

Krediidiskoor on numbriline väljendus, mis põhineb sinu varasemal krediidiajalool ja maksekäitumisel. Mida kõrgem on su skoor, seda usaldusväärsemaks laenuvõtjaks sind peetakse ja seda paremaid tingimusi võid laenu toatledes saada.

Halva krediidiajalooga on laenu saamine keerulisem, kuid mitte võimatu. Mõned laenuandjad pakuvad laene kõrgema intressimääraga või nõuavad tagatist.

Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär jääb kogu laenuperioodi jooksul samaks. Muutuva intressimääraga laenul võib intressimäär aja jooksul muutuda, sõltuvalt turu intressimääradest.

Peale intressimaksete tuleb arvestada ka lepingutasu, haldustasu ja võimalike viivistega hilinenud maksete korral. Loe alati leping läbi, et olla teadlik kõikidest võimalikest kuludest, võid kasutada ka laenukalkulaatorit mis aitab parema pildi loomisel laenu tegelikest kuludest.

Jah, enamik laenuandjaid lubab ennetähtaegset tagastamist, kuid mõned laenuandjad võivad nõuda selle eest lisatasu. Uuri laenulepingust, kas ja millised tingimused kehtivad ennetähtaegse tagastamise korral.

Tagatiseta laen on laen, mille puhul ei nõuta vara (nt. kinnisvara) tagatiseks panemist. Tagatiseta laenude intressimäärad võivad olla kõrgemad, kuna laenuandja risk on suurem.

Enne laenu võtmist tee põhjalik eelarve ja arvuta välja, kui palju sa tegelikult laenu vajad ja kui palju suudad tagasi maksta. Võta laenu ainult hädavajalikuks otstarbeks ja ära laena rohkem, kui suudad mugavalt tagasi maksta ilma et peaksid muult hädavajalikult kokku hoidma.

Üldiselt, mida pikem on laenuperiood, seda rohkem maksad intresse, kuna intresse arvestatakse pikema aja jooksul. Lühem laenuperiood tähendab kõrgemaid kuumakseid, kuid väiksemat intressikulu, kokkuvõttes.

Laenu saamise aeg sõltub laenuandjast ja laenutüübist. Mõned kiirlaenud võivad olla kättesaadavad samal päeval, samas kui suuremad laenud, nagu hüpoteeklaenud, võivad nõuda põhjalikumat kontrolli ja aega.