Laen maksehäirega

Laenamine maksehäirega võib tunduda keeruline, kuid pole võimatu. Meie juhendis käsitleme, kuidas maksehäired mõjutavad laenuvõimalusi, uurime erinevaid laenuliike ja anname nõu, kuidas parandada oma laenu saamise šansse, hoolimata finantsajaloost.

Meie eesmärk on pakkuda mugavat ja tõhusat viisi sobiva laenulahenduse leidmiseks.

LAENUSUMMA

10,000

Mis on eraisiku maksehäire?

Eraisiku maksehäire tekib siis, kui sa ei suuda õigeaegselt täita oma finantskohustusi, näiteks laenu- või arvemakseid. See juhtub sageli eelarveplaneerimise apsakate, ootamatute rahaliste raskuste või lihtsalt unustamise tõttu. Kui makse viibib, registreeritakse see sageli krediidiregistrites, mis on kättesaadavad laenuandjatele ja teistele finantsasutustele.

Sinu krediidivõimekus ehk võime laenu saada kahaneb oluliselt, kui sul on maksehäire. See tähendab, et laenuandjad näevad sind suurema riskina, mis võib piirata sinu võimalusi laenu saada või tuua kaasa kõrgemad intressimäärad.

Loe rohkem teema kohta: laen maksehäirega

Lisaks võivad maksehäiretega kaasneda viivised ja sissenõudmiskulud, mis suurendavad sinu võlakoormat.

Maksehäire mõju sinu finantsseisundile võib olla pikaajaline, raskendades laenude saamist, lepinguliste kohustuste võtmist või isegi teatud töökohtadele kandideerimist. Seepärast on oluline tegeleda maksehäiretega esimesel võimalusel, et vältida nende püsivat mõju sinu finantsvõimekusele ja taastada usaldus finantsturul.

Leia laen maksehäirega

Kuidas tekib maksehäire?

Maksehäire tekib siis, kui sa ei täida oma finantskohustusi õigeaegselt. See võib juhtuda mitmel viisil. Näiteks, kui sa jääd hiljaks oma igakuise laenumaksega, ei maksa õigeaegselt krediitkaardi arvet või unustad tasuda kommunaalteenuste eest.

Siin on kolm konkreetset näidet:

  • Laenumaksed: Oletame, et sul on tarbimislaen ja sa jääd järgmise kuu maksega hiljaks, sest ootamatu auto remondiarve tühjendas sinu säästud. Kui viivitus üle 45 päeva siis see registreeritakse ja märgitakse maksehäirena.
  • Krediitkaardi arved: Kui sa kasutad krediitkaarti ja ei tasu arvet tähtajaks, näiteks unustad kuupäeva või oled rahaliselt kitsikuses ja laenutähtajast möödub pea kaks kuud loetakse see maksehäireks. Krediitkaardi intressid ja viivised võivad kiiresti kasvada, suurendades võlga.
  • Kommunaalarved: Eluasemega seotud kulud, nagu elekter, vesi, ja gaas, on igakuised kohustused. Kui jääd nende eest maksmisega lootusetult hiljaks, võib teenusepakkuja samuti registreerida maksehäire, mis mõjutab sinu krediidiajalugu.


Iga selline juhtum jätab jälje sinu krediidiajalukku, mõjutades sinu tulevikuvõimalusi laenude ja krediidilimiitide osas. Seepärast on oluline püüda hoida oma finantskohustused kontrolli all ja otsida võimalikult kiiresti lahendusi, kui märkad, et võid jääda maksega hiljaks.

Kuidas vältida maksehäire tekkimist?

Maksehäire tekkimise vältimine on oluline, et säilitada hea finantsmaine ja võimekus kasutada tulevikus krediiditooteid.

Siin on paar näidet, kuidas maksehäireid vältida:

  • Jälgi oma finantsseisundit regulaarselt: Maksehäirete ennetamiseks on oluline pidevalt jälgida oma finantsseisundit. Eraisikud saavad kontrollida endaga seotud maksehäireid Creditinfo Eesti AS hallatavas maksehäireregistris, mis aitab hoida silma peal oma finantsseisul.
  • Tee teadlikke otsuseid krediidi kasutamisel: Oluline on määrata mõistlik krediidilimiit, mis vastab sinu või sinu ettevõtte krediidivõimele. Ära võta liiga suurt krediiti, et vältida likviidsusriski suurenemist. Samuti tuleks krediidilimiiti aja jooksul kohandada vastavalt muutuvatele finantsoludele​.

Nende sammude järgimine aitab mitte ainult vältida maksehäirete tekkimist, vaid ka säilitada positiivne finantsmaine ja kindlustada stabiilne finantsolukord tulevikus.

Kui kaua maksehäire kestab?

Eestis, pärast maksehäire lõpetamist, on maksehäireregistrisse sisestatud info nähtav veel kuni 5 aastat. See tähendab, et isegi pärast võla tasumist võib maksehäire märge sinu krediidiajalugu mõjutada veel mitme aasta vältel. Rohkem infot selle kohta, kuidas maksehäired toimivad ja kuidas neid hallata, leiad Minu Creditinfo veebilehelt​.

Kiirlaen maksehäirega

Kiirlaenu saamine maksehäirega on keeruline, sest laenuandjad peavad hoolikalt hindama laenutaotlejate maksevõimet.

Kuigi maksehäire olemasolu ei välista alati laenu saamist, seab see kindlasti kõrgemad nõudmised laenuandja riskihindamise protsessile.

Enamikul juhtudel eelistavad laenuandjad kliente, kellel puuduvad maksehäired, kuna see näitab paremat finantsdistsipliini ja maksevõimet.

Maksehäirega isikud võivad siiski leida võimalusi laenu saamiseks, kuid see nõuab põhjalikku analüüsi ja võimalike tagajärgede kaalumist.

Väikelaen maksehäirega

Väikelaenu taotlemine maksehäirega inimesele esitab omaette väljakutsed, kuna see tähendab tavaliselt suuremat riski laenuandjale. Seetõttu võib väikelaenu saamine nõuda kõrgemaid intressimäärasid või lisatagatisi. Väikelaenu puhul on oluline mõista, et laenuandjad võivad teha põhjalikuma taustakontrolli ja hinnata taotleja maksevõimet kriitilisemalt.

Leia sobivaim laen oma vajadustele Nordicbanks.ee abil

Nordicbanks.ee veebilehel leiad laia valiku erinevaid laenutooteid, mis võimaldavad sul leida just enda vajadustele sobiva lahenduse. Näiteks: refinantseerimislaenud, mis aitavad ühendada olemasolevad laenud ja vähendada seeläbi kuumakseid, või väikelaenud ja tarbimislaenud, mis pakuvad rahalist tuge väiksemate ostude või projektide jaoks. Meie eesmärk on pakkuda sulle mugavat ja kasutajasõbralikku platvormi, kus saad võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida kõige soodsam ja enda vajadustele sobivaim laen. 

Vali laenupakkuja

10 korduma kippuvat küsimust laenamise kohta maksehäirega

Laenu saamine maksehäirega on keeruline, kuid teatud juhtudel võimalik, sõltuvalt laenuandja nõuetest ja tingimustest.

Maksehäire mõjutab laenuvõimalusi kuni 5 aastat. 3 aastat on maksehäire nähtav eraisikutele ja 5 aastat pankadele, pärast võlgnevuse tasumist.

Mõned laenuandjad võivad kaaluda laenu andmist maksehäirega inimestele, kuid see sõltub individuaalsetest krediidipoliitikatest.

Väikelaenu saamine maksehäirega võib nõuda kõrgemat intressimäära või lisatagatist.

Intressimäärad maksehäirega laenude puhul on tavaliselt kõrgemad kui tavalistel laenudel.

Tagasimakseperiood sõltub laenulepingust, kuid maksehäire võib tingida rangemad tingimused.

Sõltuvalt laenust siis laenu saamisel võidakse nõuda kinnisvara või muud varalist tagatist.

Maksehäire kustutatakse automaatselt registrist pärast kindlaksmääratud aja möödumist võla tasumisest mis on hetkel kuni 5 aastat.

Võimaluste parandamiseks maksehäirega laenu saamisel aitab võlgade tasumine, eelarve koostamine ja finantsnõustaja konsulteerimine.

Maksehäire mõjutab tavaliselt laenusummat, mida on võimalik laenata, piirates laenuandja poolset riski.